testovací Hynek - Adicare - psychologická a psychiatrická klinika

+420 739 375 763 Online rezervace Chci udělat první krok
×
+420 739 375 763
+420 739 375 763

testovací Hynek

hroch | 20 června, 2021

Chcete být pravidelně informováni o nejnovějších metodách v oblasti péče o duševní zdraví, léčbě depresí, nespavosti, stresu či závislostí?

Chcete si občas přečíst různá doporučení, varování či zamyšlení známých psycholů a psychiatrů na téma obnovy duševního zdraví?

Dejte prosím like naší FB stránce a získáte k těmto informacím bezplatný přístup.

Nemusíte se obávat, na FB vystupujeme zcela neutrálně, pouze jako lékařská společnost.

Odkazy 

→ Rezervace termínu online ←

Léčba úzkosti, depresí a závislostí na alkoholu, Praha
+420 739 375 763
→ Objednat se ONLINE ←

 

Mindfulness EFT. Metoda zvládání úzkosti, stresu, agresivity, napětí či nepozornosti.

Mindfulness je meditační metoda, díky níž se posiluje naše schopnost všímavosti. Co je to všímavost? Je to kognitivní schopnost, díky níž jsme schopni přenášet naši pozornost na různé objekty či děje vnitřního nebo vnějšího světa.

Člověk se silnější schopností mindfulness, dokáže udržet pozornost u daného tématu déle a soustředěněji. A mindfulness lze na rozdíl od některých jiných psychických funkcí velmi dobře trénovat. Pomocí magnetické rezonance bylo zjištěno, že u lidí, kteří aplikují mindfulness pravidelně, vznikají hustější a efektivnější neuronální sítě mezi oblastní limbického systému a prefrontální kůry Mnoho výzkumů prokázalo, že díky těmto efektům je mindfulness mimořádně účinnou zbraní při léčbě úzkosti, stresu a nespavosti.

Mindfulness s prvky EFT je ojedinělá metoda tréninku všímavosti, která nám pomáhá zvládat stres a úzkostné stavy jak po tělesné, tak po duševní stránce. Ovládnutí stresové reakcí přináší člověku svobodu, přestává být otrokem svých úzkostí, strachu, smutku, vzteku či hněvu.

Tím se zvyšuje jeho schopnost kreativity, řešení vztahových problému a prožívání šťastných okamžiků. Mindfulness s prvky EFT nás učí vlastní vůlí zpomalit toky myšlení a některé automatické negativní řetězce zkrátka „vypínat“. Tím se uvolňujeme, zbavujeme napětí.  Mindfulness s prvky EFT se stává účinnou zbraní proti nespavosti.

Pravidelnou aplikací této relaxační metody lze léčit i chronické spánkové poruchy, zejména tzv. naučenou nespavost. Mindfulness s EFT je na rozdíl od klasické Mindfulness aktivnější a živější forma meditace. Protože při nácviku zapojujeme i pohyb a práci s tělem, lze techniku Mindfulness EFT ovládnout dříve a jednodušší cestou. Klasické meditační metody totiž bývají pro některé lidi obtížné. Je přirozené, že některým z nás chybí k meditaci vytrvalost, někomu mohou meditace připadat zkrátka nudné.

Psycholožka našeho zdravotnického zařízení AdiCare a výzkumnice Národního ústavu duševního zdraví, Mgr. Bára Šouláková, Vám ve videu představí úvod do meditační techniky Mindfulness s prvky EFT.

 

Chcete být pravidelně informováni o nejnovějších metodách v oblasti péče o duševní zdraví, léčbě depresí, nespavosti, stresu či závislostí?

Chcete si občas přečíst různá doporučení, varování či zamyšlení známých psychologů a psychiatrů na téma obnovy duševního zdraví?

Dejte prosím like naší FB stránce a získáte bezplatný přístup k našemu FB zpravodaji Péče o duši.

Nemusíte se obávat, na FB vystupujeme zcela neutrálně, pouze jako lékařská společnost.