Krizová intervence - Adicare - psychologická a psychiatrická klinika

Praha: +420 739 375 763       Brno: +420 793 954 743 OBJEDNAT SE Chci udělat první krok
×
+420 739 375 763
Praha: +420 739 375 763       Brno: +420 793 954 743
Adicare s.r.o.

Krizová intervence

Potřebujete rychlou pomoc?

Jste psychicky na dně a máte pocit, že nic nezvládnete?

Připadá Vám, že teď nedokážete rozumně uvažovat?

Dostali jste se do neřešitelné životní situace?

Prožili jste dlouhodobý stres a teď nevíte kudy kam?

Prožili jste trauma v podobě ztráty bližního, zaměstnání, majetku?

Prožili jste náročnou životní změnu?

Zažíváte nepříjemný konflikt s blízkým či v zaměstnání?

Ve všech výše zmíněných situacích je vhodné vyhledat pomoc ve formě krizové intervence.

Objednat na krizovou intervenci


Jak probíhá krizová intervence?

Krizová intervence je forma psychologické pomoci v případě náročné životní situace, dlouhodobého stresu či  po traumatické události. Pro krizi je totiž typické, že máme zúžené vnímání, které je způsobeno probíhající stresovou reakcí. Díky tomu pro nás může být náročné bez pomoci odborníka vhodné řešení vyhledat a situace se dokonce může někdy jevit jako neřešitelná. V rámci krizové intervence vám bude k dispozici krizový intervent s akreditovaným vzděláním, který vám pomůže se zorientovat v aktuální krizi a vyhledat způsoby, jak jí překlenout a zmírnit její dopady.  Průběh krizové intervence je velmi individuální, může se jednat o jednorázové 50 minutové setkání nebo může být, v případě potřeby, rozložena do více sezení.  Zpravidla má služba následující průběh:

  1. Zmapování aktuální situace

Krizový intervent se vás v první řadě bude ptát na důležité informace a kontext týkající se vaší aktuální situace, tak aby vám mohl účinně poradit a pomoci najít nevhodnější řešení. Nemusíte mít obavy, že nezvládnete situaci dobře popsat. Naši odborníci jsou připraveni na to, že v krizové situaci může být obtížné nacházet vhodná slova.

  1. Definování krize

Než s krizovým interventem přejdete k vyhledání vhodného řešení, je důležité se v dané situaci zorientovat a zjistit, co potřebujete k překonání krize (ať už je potřeba úleva od aktuálních pocitů nebo o konkrétní kroky, které je potřeba udělat).

  1. Hledání řešení

Po jasné definici krize a vašich potřeb se s interventem zaměříte na hledání způsobů překlenutí aktuálně náročné situace. Odborník s vámi může projít možná řešení a pomoci vám se zorientovat v tom, jaké máte možnosti. Případně vám může pomoci vymyslet konkrétní plán jednoduchých kroků, které můžete sami uskutečnit. Také vám může nabídnout metody na ukotvení v situaci nebo způsoby, jak zvládnout akutní úzkost.

  1. Závěr a rekapitulace

Závěrem krizové intervence je stanovení řešení či plánu, který můžete uskutečnit po ukončení sezení. Není důležité jen krizi překlenout, ale také myslet na postupy, které povedou ke zmírnění možných dopadů krize.  Krizový intervent vás může odkázat na další vhodné a podpůrné služby.

 

Služba je poskytována prezenčně u nás na klinice na adrese Charkovská 24, Praha. Krizovou intervenci můžete také absolvovat i v online formě z pohodlí vašeho domova. Jedná se o psychosociální pomoc, v rámci krizové intervence nepředepisujeme léky, ale zhodnotíme, zda si je aktuální krize vyžaduje a případně vás můžeme objednat k našim lékařům.

Objednat na krizovou intervenci