Drunkorexie/alkorexie - Adicare - psychologická a psychiatrická klinika

+420 739 375 763 Online rezervace Chci udělat první krok
×
+420 739 375 763
+420 739 375 763
Adicare s.r.o.

Drunkorexie/alkorexie

„Ještě před pár lety jsem byla pěkně oplácaná, teď jsem pyšná, že se mi podařilo zhubnout. Daří se mi držet přísnou dietu, hlad výborně zahání bílé víno…“

Drunkorexie

Drunkorexie a alkorexie jsou velmi nebezpečné formy závislosti na alkoholu, které jsou spojené s poruchou příjmu potravy. Toto onemocnění postihuje hlavně mladší konzumenty a převážně ženy. Ohroženi jsou však i ženy či muži středního nebo zralého věku.

Alkorektici/drunkorektici kompenzují období konzumace alkoholu periodami přísné diety, či hladovění. Typické je například hladovění přes týden, které slouží jako příprava pro víkendový tah. Častým spouštěčem tohoto problému však také bývají různé diety a hladovky, kdy alkohol slouží jako náhražka potravy nebo prostředek k utlumení pocitu hladu. Je zjevné, že tato forma závislosti má mimořádně devastační dopad nejen na psychiku, ale i na tělesné zdraví závislého.

V případě této diagnózy je třeba terapeuticky působit na příčinu problému, to je na poruchu příjmu potravy. Jejím jádrem bývá nezdravý postoj sám k sobě a snížená sebeúcta, kterou postižený promítá do postoje vůči svému tělu.

Pokud se týkají výše uvedené problémy Vás nebo někoho z Vašich blízkých, neodkládejte návštěvu odborníka. Drunkorexie je onemocnění, které zejména mladistvé ohrožuje nejen na zdraví, ale i na životě. Ambulantně lze tuto diagnózu léčit pouze u lehčích forem, směrodatná je hodnota BMI. V ostatních případech doporučujeme hospitalizace.

Zavolejte nám na naši linku, rádi Vám poradíme, popřípadě Vám doporučíme vhodnou formu lůžkové péče.