Poruchy spánku - Adicare - psychologická a psychiatrická klinika

+420 739 375 763 Online rezervace Chci udělat první krok
×
+420 739 375 763
+420 739 375 763
Adicare s.r.o.

Poruchy spánku

„Jsem zoufalý z toho, že již delší dobu nemohu spát. Celou noc se převaluji a ráno se budím vyčerpaný, frustrovaný a bez sebemenší motivace pustit se do běžných denních povinností…“

Jste unavení, ale nemůžete usnout?
Budíte se v noci?

Porucha spánku, insomnie nebo také hyposomnie, se projevuje celou řadou symptomů. Nejčastěji je to neschopnost usnout, dále přerušované spaní, časné buzení bez schopnosti ve spánku pokračovat, noční děsy a mnoho dalších.

Některé poruchy spánku mají fyziologickou příčinu, typicky například apnoe, kdy u postiženého dojde ke snížení svalového tonu v oblasti hltanu. Většina poruch spánku však má příčinu psychickou, nejčastěji je to doprovodný symptom úzkostné poruchy, depresivní poruchy, stresové nebo závistlostní poruchy.

Nedostatek spánku vyčerpává

Nedostatek spánku vyčerpává organismus fyzicky i psychicky a postižený se tak dostává do bludného kruhu. Velkým problémem lidí, kteří trpí poruchou spánku, je jejich ohrožení závislostí na hypnotikách (prášky na spaní), alkoholu a dalších návykových látkách.

Hypnotika, která obsahují účinnou látku, by měla být užívána pouze v ojedinělých případech a po časově omezenou dobu. Dlouhodobé užívání a kombinace hypnotik s alkoholem mívá dramatické následky. Třeba závislost na lécích na spaní.

Insomnie

V případě insomnie respektive hyposomnie je vhodné řešit příčinu obtíží a nikoliv jejich následek. Vhodnou cestou k úpravě spánkových poruch nefyziologického původu je psychoterapie doplněná relaxační terapií. Velkou úlevu přináší našim pacientům trpícím nespavostí především intenzivní hypnoterapeutické bloky. Pokud máte zájem o další informace zavolejte nám a objednejte se na nezávaznou vstupní konzultaci.