Poruchy příjmu potravy - Adicare - psychologická a psychiatrická klinika

Praha: +420 739 375 763       Brno: +420 793 954 743 OBJEDNAT SE Chci udělat první krok
×
+420 739 375 763
Praha: +420 739 375 763       Brno: +420 793 954 743
Adicare s.r.o.

Poruchy příjmu potravy

Psychogenní přejídání, bulimie, anorexie

Mezi nejčastější poruchy příjmu potravy patří bulimie, anorexie, psychogenní přejídání, drunkorexie a ortorexie.

Máte obavy, že se Vás některá z uvedených poruch týká? Udělejte si test.

Poruchy příjmu potravy je obecných název pro několik dílčích psychických onemocnění, které mohou v závažnějších případech způsobovat postiženým doslova trýznivé stavy. Vedou k izolaci, úzkostem a depresím. Mezi trpícími sice převažují ženy, nicméně procento mužských pacientů se stále zvyšuje. Všechny poruchy příjmu potravy však mají několik základních společných rysů. Zjistit, zda se nás tato diagnóza týká, můžeme pomocí několika jednoduchých otázek.

Jak poznám, že trpím poruchou příjmu potravy?

  • Přemýšlím nad svojí postavou či váhou téměř každý den, někdy i několikrát denně?
  • Máte pocit, že jídlo je Vaším nepřítelem?
  • Vyvolávají ve mně myšlenky na jídlo některou z těchto emocí: pocit hnusu, strachu, studu, úzkosti, výčitek svědomí, nepohody?
  • Mám sníženou sebedůvěru a často o sobě pochybuji?
  • Vlastně se ani nemám moc rád/a?

Léčba poruch příjmu potravy

Pokud zodpovíme většinu z těchto otázek kladně, měli bychom se zastavit a uvědomit si, že nastal čas, abychom se z „otroctví jídla“ začali osvobozovat. Poruchy příjmu potravy léčíme pomocí specializovaných psychoterapeutických metod, a to v závislosti na typu poruchy. Psychoterapeutický proces lze v závažných případech podpořit i psychofarmaky.

Typy poruch příjmu potravy

Psychoterapie poruch příjmu potravy

Symptomy jednotlivých onemocnění ze spektra poruch příjmu potravy se mohou prolínat. U některých postižených se mohou jednotlivá onemocnění po určitých fázích střídat – nejčastěji se střídají období anorektická s obdobími psychogenního přejídání či bulimie.

Objednejte se na nezávaznou diagnostickou konzultaci. Určíme přesněji druh Vašeho problému, míru jeho závažnosti i případné přidružené obtíže. Navrhneme Vám konkrétní léčebný postup a vysvětlíme i základní rysy psychoterapeutické metody, kterou budeme společně proti vašemu trápení bojovat.

Můžete nám také napsat na email: info@adicare.cz nebo nám zavolat na naši linku: +420 739 375 763