Reference klientky: Díky terapii Adicare jsem se naučila mít v životě radost a být víc v pohodě - Adicare - psychologická a psychiatrická klinika

+420 739 375 763 Online rezervace Chci udělat první krok
×
+420 739 375 763
+420 739 375 763

Reference klientky: Díky terapii Adicare jsem se naučila mít v životě radost a být víc v pohodě

hroch | 20 června, 2021

Jedním z nejlepších okamžiků v rámci naší práce je vidět, jak se našim klientům daří měnit život k lepšímu. Jedním takovým klientem je i paní Sandra (jméno jsme změnili), která nám poslala tuto úžasnou referenci a dovolila nám ji sdílet v plném znění, což s radostí děláme. Moc děkujeme za referenci i Vaše úsilí na společné cestě ke spokojenějšímu životu!

„Na terapii jsem přišla s cílem zbavit se své poruchy stravování s nadějí, že možná přitom spravím víc částí svého života (deprese, úzkosti, neustálý stres). O terapii jsem se snažila už od roku 2016, ale nedokázala jsem si představit s čím bych tam přišla a jak bych s někým mluvila o mých největších problémech o kterých se nedokážu bavit ani se svou rodinou. Také jsem si říkala, že to není potřeba – jsou na světě lidé, kteří mají mnohem větší problémy a taky si nestěžují. K terapii mě dohnala až snaha zbavit se zdravotních problémů spojených s obezitou. To, že jsem se svými „nepodstatnými“ problémy dožrala až k morbidní obezitě, kterou jsem musela řešit operací mi pořád nepřišlo jako dost velký problém. Zvrat nastal když jsem v rámci předoperačních vyšetření musela podstoupit i povinné psychologické vyšetření. Z toho už se vykroutit nedalo. S překvapením jsem zjistila, že mluvit s psychologem není až zas takový problém. Protože už tehdy jsem si uvědomovala, že mé problémy s jídlem budou mít velkou souvislost s tím co mám v hlavě tak jsem si řekla, že když to nebylo tak strašné, zkusím tu terapii pořádně, jestli to třeba nepomůže.

Adicare jsem našla přes vyhledávač Google když jsem se snažila najít centrum co by řešilo závislost na jídle. Jako jedno z mála center mělo tématiku uvedenou jako něco, čím se přímo zaobírají. Texty na stránkách mě zaujaly, protože mluvily přesně o tom, s čím jsem měla problém. Také postup, který centrum volí – nejprve se sejít na konsultaci, identifikovat problémy a pak zvolit vhodného terapeuta – mi přišel logický a že by mohl fungovat. Rozhodla jsem se že to zkusím a objednala se na první schůzku.

Nyní chodím na terapii už více jak rok. Za ten rok se toho dost změnilo. Rok 2019 jsem končila v depresi s tím že všechno je strašné, v obavách že ani ta operace nezafunguje a umřu předčasně na diabetes, protože si nedokážu odpustit kousek jídla. Netušila jsem, jak rok 2020 bude jiný, a to nemluvím o covidu. V rámci úvodní konzultace mi bylo vysvětleno co zhruba je příčinou mého trápení a postup jakým by to řešili pokud se rozhodnu terapii absolvovat. Bylo pro mě nepředstavitelné, jak věci které jsem se snažila najít roky a pořád mi unikaly, tady našli během pár minut. Byl mi vysvětlen koncept kognitivní behaviorální terapie, jak problémy u mně vznikají a jak se také dají řešit. Navrhnul byl i hrubý časový plán v jakém bych mohla očekávat změny a frekvence hodin. Zbývalo již jen odhodlat se a zkusit to.

Od první hodiny jsem pochopila několik věcí:

  1. Žádný problém není nepodstatný.
  2. I když mi přišla dost věcí v životě i chování náhodných tak se děly z důvodů a logiky, protože lidé jsou nastaveni a fungují určitým způsobem a když se člověk ten princip a vzorec naučí, může s tím pracovat a nepřijde mu že s ním život náhodně cloumá jen tak.
  3. Tohle není ten typ terapie kde bych hodiny seděla a povídala o svém dětství s tím že rady od terapeuta se nedočkám a potrvá roky než se něco změní jestli vůbec někdy něco.

Méně stresu a více radosti

Můj terapeut mi pomohl pracovat nejen na tématu jídla ale i na všech ostatních aspektech mého chování a myšlení tak aby můj život byl přehlednější a méně stresující. Pomalu jsem se zbavila depresí a úzkostí které mě užíraly léta a kradly mi energii. Zmizel neustálý stres, který mě srážel na kolena každý den. Naučila jsem se mít v životě radost a být víc v pohodě. Díky otevřenosti, pocitu bezpečí, nesouzení mého chování a úžasné analýze v reálném čase jsem se dokázala učit a posouvat s každým sezením. Vysvětlení a metafory často rezonují tak, že si na ně vzpomenu když mi nejvíc dokáží pomoct a pomáhají mi chápat koncepty tak abych je dokázala zpracovat a internalizovat. Plán hodin je vedený dle mých aktuálních potřeb a dle mých cílů kam se chci dostat dlouhodobě. Je to jako pozorovat kouzlo jak někdo může tyto dvě složky skloubit a na každé hodině dynamicky upravit tak aby téma bylo vždy co nejvíc relevantní a nápomocné. Toto je jedna z nejprofesionálněji odvedených prací co jsem za svůj život viděla.

Do roku 2021 jsem vstoupila s klidem

Spolupráce s Adicare byla jedna z nejlepších investic mého života. Do roku 2021 jsem vstoupila s klidem i v dnešní nestálé covidové době a s pocitem, že nic není ztracené a že je naděje. Těžko se popisuje vše dobré co mi terapie přinesla, určitě jsem spoustu věcí vynechala, co je podstatné je, že se cítím mnohem lépe než před rokem a to každý den. Každá hodina má viditelný přínos a posouvá mě dál k tomu aby mi bylo líp. A to je něco co každý chce ne? Viditelný výsledek vidí i má rodina která si centrum nemůže vynachválit a doporučuje jeho služby dál.

Celému týmu Adicare děkuji, že mě přijali a byli mi ochotní pomoci.“